Psychologia on-line
Anonimowość, profesjonalizm, bezpieczeństwo Płatności

Płatności

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!                        zapomniałeś hasła? załóż konto
Jesteś tutaj: Strona główna » Korzyści

Korzyści

 
Świadczenie usług psychologicznych przy wykorzystaniu zaawansowanych możliwości technologicznych takich jak sieć internetowa umożliwia przeobrażanie tradycyjnych zasad funkcjonowania gabinetu psychologicznego w bardziej elastyczne i ruchome formy działalności.
  
Internet może być wykorzystywany w różnych działaniach i usługach psychologicznych zarówno jako pomoc podstawowa lub uzupełniająca, jak i wspomagająca tradycyjne formy i sposoby pomocy. Internetowe poradnictwo otwiera szerokie możliwości zarówno przed psychologami, jak przed osobami potrzebującymi pomocy.

Nie należy traktować internetowego poradnictwa psychologicznego jako alternatywnego sposobu rozwiązywania problemu w stosunku do tradycyjnych wizyt w gabinecie psychologicznym. Internetowa Poradnia Psychologiczna BEBIA ma stanowić jedną z wielu możliwości uzyskiwania psychologicznego wsparcia. Należy zdawać sobie sprawę, że skuteczne leczenie silnych zaburzeń psychicznych nie może być ograniczone do poradnictwa on-line.

 
 
Anonimowość

Internetowa Poradnia Psychologiczna BEBIA uwzględnia przede wszystkim najwyższy poziom dyskrecji oraz prywatności klienta. Aby założyć własny profil klienta na naszej stronie należy wypełnić formularz rejestracyjny, w którym nie wymagamy szczegółowych danych osobowych. Służy to eliminowaniu wszelkiego rodzaju poczucia dyskomfortu na korzyść pełnego poczucia anonimowości i dyskrecji.
 
Dostęp do wszelkiego rodzaju informacji zawartych w formularzu rejestracyjnym jak i treści wszystkich form kontaktu masz tylko Ty oraz Twój psycholog. Ty wybierasz najbardziej  optymalną formę komunikacji z psychologiem w zależności od własnych potrzeb w danym momencie. Ty decydujesz o zmianach w formie kontaktów np. na bardziej lub mniej eksponujące Twoją osobę. Dostosujemy się do Twoich potrzeb.
 
Spotkanie z psychologiem wymaga od wielu osób przełamywania pewnego rodzaju bariery w postaci własnego strachu o różnorodnym stopniu nasilenia jak i pochodzenia. Opór przed demaskowaniem własnych problemów, poczucie wstydu i zagrożenia, niepewność oraz zahamowanie to uczucia jakich doświadcza wielu z nas gdy stajemy w obliczu decyzji o zaangażowaniu osoby z zewnątrz w rozwiązywanie własnych problemów, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić samodzielnie w określonej sytuacji. Należy pamiętać, iż zawsze warto szukać pomocy.

Wielu ludzi rezygnuje z profesjonalnego wsparcia nie mogąc pokonać własnej bariery strachu przed bezpośrednim kontaktem z psychologiem. Internetowa Poradnia Psychologiczna BEBIA proponuje alternatywne rozwiązanie. Stanowi formę eliminowania dyskomfortu bezpośredniej konfrontacji ze specjalistą. Taka forma relacji psycholog-klient cechuje z pewnością wyższy poziom anonimowości oraz dyskrecji. W Ineternetowej Poradni Psychologicznej BEBIA zapewniamy pełną anonimowość klientów portalu.
  

 
 
Eliminowanie bariery emocjonalnej   
 
 
Człowiek decydując się na wizytę w tradycyjnym gabinecie psychologicznym często uruchamia mimowolny hamulec emocjonalny, co stanowi normalną reakcję wywołaną lękiem przed osobistą konfrontacją z psychologiem (obcym człowiekiem). Internetowe poradnictwo psychologiczne pozwala na skuteczne zredukowanie owej bariery emocjonalnej. Nie musisz składać osobistej wizyty u specjalisty aby otrzymać fachową poradę na temat własnego problemu. Ukryta twarz specjalisty służy skutecznemu wydobywaniu problemów natury wstydliwej.
 
Różnorodność oraz elastyczność form komunikacji z psychologiem umożliwia stopniowe ukazywanie własnej osoby – otwieranie się przed psychologiem w zależności od własnych potrzeb w danym momencie. Do Ciebie należy decyzja wyboru formy komunikowania się z psychologiem.

Internetowa forma komunikacji z psychologiem niesie ze sobą wyraźne korzyści w zależności od cech osobowościowych osoby poszukującej pomocy. Dzięki stosowaniu opisowej formy wypowiedzi na temat własnego problemu można pokonywać trudności z werbalizowaniem jego istoty. Źródło trudności z tym związane ma różnorodne pochodzenie. Może je stanowić, na przykład poczucie wstydu, niepewności, lęk klienta przed bezpośrednią konfrontacją z psychologiem.
 
Istotnym atutem dokonywania opisu własnych problemów w np. formie pisemnej jest poszerzanie obiektywnego spojrzenia na własną sytuację oraz istotę problemu. Emocje jakie towarzyszą konstruowaniu pisemnej wypowiedzi mogą ulegać większej stabilizacji, co z kolei sprzyja wytwarzaniu dystansu wobec swoich stanów emocjonalnych. Nabieranie dystansu wobec problematyki własnej sytuacji życiowej w jakiej się znajdujesz posiada samo w sobie zalety terapeutyczne.
Pisząc o własnych problemach łatwiej jest utrzymać przejrzystą formę wypowiedzi. Charakter przekazu myśli i stanów emocjonalnych w poradnictwie internetowym pomaga sprecyzowaniu własnych poglądów wobec otaczającego świata oraz sprzyja kształtowaniu się postaw życiowych.
 
  
 
Komfort, czyli z myślą o... 
 
 
Internetowa Poradnia Psychologiczna BEBIA ma na celu maksymalną optymalizację dostępu do profesjonalnej pomocy psychologicznej bezpośrednio z Twojego domu. Możesz prowadzić dialog z psychologiem w jego zaciszu. Wystarczy włączyć swój komputer i wybrać dogodną dla Ciebie formę komunikacji.

Dzięki istnieniu Internetowej Poradni Psychologicznej BEBIA nie musisz rejestrować się do specjalisty z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, nie musisz stać w kolejkach. Nawiązujesz kontakt z psychologiem zawsze wtedy, gdy tego akurat potrzebujesz.

Poradnia powstała także z myślą o osobach niepełnosprawnych. Minimalizuje bariery środowiskowe, które utrudniają, ograniczają a czasami wręcz uniemożliwiają osobiste dotarcie do specjalisty.

Wiele osób z racji ograniczeń rodzinnych (opieka nad małym dzieckiem lub osobą chorą), mają trudność w zorganizowaniu regularnych wyjść, jakich wymaga uczestniczenie w tradycyjnej psychoterapii. Internetowe poradnictwo daje wówczas jedyną możliwość kontaktu z psychologiem.

 
Nie możemy ignorować olbrzymiej grupy społecznej jaką stanowią Polacy na emigracji. Bardzo często są narażeni na stres. Inne są tylko czynniki, które go wywołują. Największy problem stanowi zazwyczaj bariera językowa. Do tego dochodzi obca kultura, obyczaje, tryb życia. Oferujemy bardzo szybki dostęp do uzyskania pomocy psychologicznej licznej grupie emigrantów w sposób bezpośredni. Możesz w dogodny dla siebie sposób podjąć próbę rozwiązania własnych problemów bez przemieszczania się.

Indywidualny profil każdego klienta portalu prezentuje się w sposób przejrzysty i klarowny, co umożliwia Ci prosty i łatwy sposób zarządzania różnorodnymi formami komunikacji z psychologiem jakie oferuje Internetowa Poradnia Psychologiczna BEBIA. Prowadzony terminarz spotkań z psychologiem pozwoli Ci na elastyczne dostosowanie terminów określonych spotkań do własnych codziennych zajęć i obowiązków aby nie kolidowały one ze sobą. Dopasujemy się do Twoich potrzeb.
 
  
 
Skuteczny psycholog w Twoim komputerze 
 
 
Każdy człowiek jako istota inteligentna pragnąc rozwiązać swój problem stara się ukierunkować własne myśli w taki sposób aby dotrzeć do momentu, który będzie stanowił przełom w rozwiązywaniu własnych problemów życiowych. Czasami jedna myśl, która dociera do świadomości człowieka w odpowiednim czasie może sprowokować skuteczne rozwiązanie jakiegoś ważnego problemu. Poszukiwanie odpowiednich bodźców stymulujących nas do skutecznego przezwyciężania trudności pochłania duże ilości czasu. Nie posiadamy też gwarancji odnalezienia satysfakcjonujących odpowiedzi na nurtujące nas pytania mające służyć pokonywaniu trudności osobistych.
 
Umożliwiamy Ci skorzystanie ze wsparcia specjalisty, który zapozna się z Twoim problemem zachowując pełen obiektywizm w ocenie sytuacji jaką mu przedstawisz. Dokona fachowej analizy aby następnie wspólnie z Tobą rozważyć ewentualne możliwości pokonania problematycznej sytuacji w jakiej się znalazłeś.

Internetową Poradnię Psychologiczną BEBIA cechuje zwiększony poziom dostępności, anonimowości, konkurencyjności a także komfortowa forma świadczenia usług. Jedyne, co powinieneś zrobić to wypełnić skrócony do minimum, do niczego nie zobowiązujący kwestionariusz rejestracyjny. W ten sposób utworzysz swój osobisty profil w Internetowej Poradni Psychologicznej BEBIA.
 
Redukujemy sztywne przedziały czasowe codziennej aktywności zawodowej oraz przestrzeni geograficznej otwierając przed psychologiem oraz przed Tobą nowe możliwości. Pomoc psychologiczna wykorzystująca sieć internetową jako narzędzie pracy stanowi nieustannie kształtującą się aczkolwiek fachową i skuteczną formę świadczenia usług psychologicznych.

Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo i dyskrecję. Postaw na skuteczność internetowego poradnictwa psychologicznego i rozwiąż swój problem.


 
Redukcja czasu
 
Internetowe poradnictwo psychologiczne umożliwia zredukowanie czasu potrzebnego na zabiegi organizacyjne związane z wizytą w gabinecie psychologicznym. Zyskujesz pomoc psychologiczną w zaciszu własnego domu. Skupiasz się wyłącznie na swoim problemie eliminując wszelkie czynniki zakłócające dialog ze specjalistą.

Aby uzyskać wsparcie psychologiczne wystarczy wybrać odpowiednią dla siebie formę komunikacji z psychologiem. Psycholog dociera bezpośrednio do Ciebie, do Twojego domu. Wystarczy dostęp do komputera oraz Internetu. Przejrzysty grafik spotkań z psychologiem pozwala na elastyczne dostosowanie terminów kolejnych spotkań do Twoich potrzeb, tak aby uzyskanie pomocy psychologicznej nie kolidowało z codziennymi obowiązkami.
 
Nie musisz marnować czasu stojąc w kolejkach, oczekując na możliwość spotkania z wybranym specjalistą w odległym czasowo terminie. Nie musisz narażać się na utknięcie w korku lub na przedłużający się moment oczekiwania w poczekalni poprzedzający wizytę u specjalisty. Zrezygnuj więc z pośpiechu , nie marnuj własnej energii, wyeliminuj czynnik stresu i spotkaj się z psychologiem w zaciszu własnych czterech kątów.
 
 
Redukcja kosztów
 
Cennik usług jakie oferuje Internetowa Poradnia Psychologiczna BEBIA jest bardzo konkurencyjny w porównaniu z kosztami jakie musi ponieść klient prywatnego gabinetu psychologicznego. Internet w poradnictwie psychologicznym eliminuje dodatkowo koszty podróży oraz wszelkie straty związane z działaniem różnorodnych zmiennych niezależnych takich jak opóźnienie środków transportu, pośpiech i stres. Nasz psycholog w sposób elastyczny dostosowuje się do ewentualnych zmian w terminarzu spotkań zależnie od sytuacji klienta. Terminy kolejnych spotkań są ustalane w nieodległych czasowo terminach celem zapewnienia komfortu osobie potrzebującej wsparcia specjalisty.

U nas nie istnieją sztywne ramy czasowe aktywności psychologa. Dostosowujemy się do Twoich potrzeb. Przestrzeń wirtualna w dniu dzisiejszym stanowi otwarte okno na świat, która oferuje swym odbiorcom mnóstwo atrakcyjnych rozwiązań oraz szereg możliwości wykorzystywania jego zasobów informacyjnych, kulturalnych, komunikacyjnych czy rozrywkowych. Możliwość kontaktowania się z psychologiem za pomocą sieci internetowej dla wielu ludzi stanowi najbardziej optymalną formę uzyskania pomocy psychologicznej, właśnie z uwagi na dużo niższe koszty konsultacji.

Ceny usług psychologicznych stają się przystępne dla wszystkich warstw społecznych niezależnie od Twojego statusu majątkowego.
 
 
 
Wysoka jakość usług

Pomoc psychologiczna jest formą usługi świadczonej przez przeszkolonego w tym zakresie psychologa. Tak jak w przypadku każdej innej usługi klient (w tym wypadku jest nim osoba poszukująca pomocy psychologicznej) ma prawo oczekiwać, że usługa zostanie wykonana profesjonalnie.

Naprzeciw skutecznemu poznaniu Twoich oczekiwań oraz weryfikacji obecnych trudności z jakimi boryka się współczesny człowiek wychodzą rozwiązania technologiczne mające na celu rozszerzanie zasięgu płynnej komunikacji oraz zasobów informacyjnych. Wiedza, umiejętności profesjonalisty oraz dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych takich jak sieć internetowa w dzisiejszym świecie, w tym w psychologii umożliwia nieustanny wzrost i rozwój.

Od psychologa udzielającego wsparcia w Internetowej Poradni Psychologicznej BEBIA wymaga się nie tylko odpowiednich kompetencji w zakresie wiedzy psychologicznej, umiejętności obsługi komputera i znajomości środowiska internetowego ale również innych - może nawet ważniejszych - umiejętności. Są nimi: nawiązywanie kontaktu z drugim człowiekiem za pomocą słowa pisanego lub mówionego, konstruowanie odpowiedniej elektronicznej porady psychologicznej, wzbudzanie zaufania, podtrzymywanie i ukierunkowanie kontaktu, aktualizowanie i poszerzanie wiedzy z zakresu psychologii oraz oczywiście przestrzeganie zasad etyki zawodowej psychologa.

W Internetowej Poradni Psychologicznej BEBIA osoba poszukująca pomocy psychologicznej ujawnia skalę swoich doświadczeń przed osobą, która jest przygotowana w sposób profesjonalny na dany przekaz oraz nastawiona na ukierunkowanie dalszej pracy z daną osobą.
 
 
 
Dostępność

Podstawową zaletą kontaktowania się ze specjalistą w Internetowej Poradni Psychologicznej BEBIA jest niewątpliwie dostępność. Eliminujemy barierę organizacyjną, oraz geograficzną. Zmniejszamy również barierę emocjonalną. Niewątpliwym atutem prowadzenia internetowego dialogu z psychologiem są elastyczne przedziały czasowe komunikacji.

Eliminujemy barierę geograficzną w postaci zbyt dużej odległości do pokonania celem dotarcia do właściwych drzwi gabinetu specjalisty. Stanowi to ogromne udogodnienie dla mieszkańców małych miast i wsi, a szczególnie dla osób chorych, wiekowych i niepełnosprawnych.

Wszystkie usługi jakie oferuje Internetowa Poradnia Psychologiczna BEBIA zostały stworzone z uwzględnieniem potrzeb szerokiego kręgu odbiorców. W trosce o zagwarantowanie pełnej dostępności serwisu każda informacja i usługa zamieszczona na stronie została przygotowana w taki sposób, aby można ją było odczytać i wykorzystać przez użytkownika w każdym miejscu i o każdej porze dnia w zależności indywidualnych potrzeb.

Więc jeśli tylko posiadasz dostęp do Internetu, to niezależnie od czasu i miejsca swojego pobytu masz równocześnie możliwość wglądu w swój profil oraz kontakt z psychologiem.