Psychologia on-line
Anonimowość, profesjonalizm, bezpieczeństwo Płatności

Płatności

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!                        zapomniałeś hasła? załóż konto

Zakres pomocy psychologicznej - emigracja, proces adaptacji

Powiększ zdjęcie
Polska rzeczywistość bywa trudna, bardzo trudna dla młodych ludzi, którzy stają w progu nowych wyzwań i ról życiowych (osobistych, naukowych zawodowych). Chcąc się rozwijać, inwestować we własny rozwój i przyszłość, zaplecze materialne coraz to młodsze osoby emigrują do innych krajów w poszukiwaniu lepszej jakości życia. Nikt się im zbytnio nie dziwi, ale też mało kto zastawania ile taki młody człowiek musi poświęcić, aby rozpocząć nowe, lepsze życie z dala od ojczyzny, w której dorastał i bliskich osób, dawnego życia. Jako psycholog, który wykorzystuje wirtualny gabinet do pracy z młodymi ludźmi posiadam olbrzymią wiedzę na temat rozterek młodych Polaków żyjących poza granicami Polski.

Zyskują oni nową pracę, umiejętności, język i nowe, szerokie, obiecujące perspektywy. Napotykają jednak wiele barier, szczególnie na początku własnej drogi, w nowym kraju, kulturze i wewnątrz nowych obyczajów i reguł. Proces adaptacyjny bywa bowiem bardzo obciążający. Młodych emigrantów nierzadko trawi bariera językowa, emocjonalna i samotność w nowym kraju. Z dala od bliskich zatracają się w pracy zawodowej lub rozwoju naukowym i rezygnują z własnych potrzeb. Często czują się wypaleni i tracą poczucie sensu i sprawstwa. Związki osób, które razem zaplanowały i zdecydowały się na emigrację są poddane ciężkiej próbie, z której oczywiście wiele par wychodzi obronną ręką, ale istnieją i takie, które nie przechodzą jej niestety pomyślnie. O trudach bycia emigrantem, radzenia sobie z nową rzeczywistością warto i należy oczywiście rozmawiać.

Zapraszamy Polonię z całego świata. Największe skupiska Polonii to: Stany Zjednoczone (Chicago, Nowy Jork, Detroit, etc.), Wielka Brytania (całe UK - m.in. Londyn, Southampton, Manchester, Birmingham a także Szkocja, Irlandia), Niemcy (Berlin, Hamburg, Brema, Hanover, Monachium, etc.), Szwecja, Norwegia, Dania.
« powrót