Psychologia on-line
Anonimowość, profesjonalizm, bezpieczeństwo Płatności

Płatności

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!                        zapomniałeś hasła? załóż konto

Zakres pomocy psychologicznej - seksualność

Powiększ zdjęcie
Seksualność człowieka można opisać jako złożoną z rozwiniętego zespołu motywacyjnego skierowanego na dobór reprodukcyjny, przyjemność seksualną oraz społecznych przeszkód i ułatwień aktywności seksualnej. Pobudzenie seksualne u ludzi to stan podniecenia i napięcia motywacyjnego spowodowany przez psychiczne i poznawcze reakcje na bodźce erotyczne. Bodźce erotyczne mogą mieć naturę fizyczną lub psychiczną, wywołując podniecenie seksualne lub uczucie namiętności.

W sferze seksualności pojęcie tego, co normalne i nienormalne ulega ciągłym zmianom w zależności od miejsca i czasu. To, co w danej społeczności może być określane mianem „zboczenia”, w innej może uchodzić za zupełnie „normalne” zachowanie.

W przeszłości to, co stanowiło „normalną aktywność seksualną” i „normalne funkcje seksualne”, było mniej zawiłe niż w obecnych czasach. Codzienne kontakty seksualne pomiędzy mężczyznami i kobietami w dzisiejszych czasach charakteryzują się większą różnorodnością niż kiedykolwiek wcześniej. W związku z tym nasze pojęcie prawidłowości życia seksualnego uległo poszerzeniu, a zakres nieprawidłowości znacznemu zawężeniu. Co można określić mianem problemów seksualnych? Pytanie to stanowi obszar, na którym aż roi się od kontrowersji. Otwarte poglądy i przyzwolenie ze strony społeczeństwa wcale nie przyczyniło się do wyeliminowania problemów funkcjonowania seksualnego, nadal więc spotykamy się z przypadkami „zaburzeń” lub „dysfunkcji”.
 
« powrót