Psychologia on-line
Anonimowość, profesjonalizm, bezpieczeństwo Płatności

Płatności

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!                        zapomniałeś hasła? załóż konto

Zakres pomocy psychologicznej - realizacja potrzeb

Powiększ zdjęcie
Motywy realizacji własnych potrzeb są zorientowane na przyszłość i stanowią napęd całej gamy ludzkich działań. Potrzeba osiągnięć jest wśród ludzi znacznie zróżnicowana.

Wczoraj odeszło już w przeszłość. Przeszłość jest przeszłością i dlatego najlepiej zostawić ją w spokoju, czerpiąc z niej tylko tyle, o ile może to poprawić nasze obecne życie. Przyszłość z kolei jeszcze nie nastała. Najlepszym gwarantem spełnienia naszych pragnień jest pewność, że na co dzień żyjemy najlepiej jak umiemy. Jeśli dzisiejszy dzień przeżywamy tak, jak powinniśmy, jest bardziej prawdopodobne, że i jutrzejszy ułoży się po naszej myśli.

A zatem, życie chwilą obecną jest najbardziej owocnym sposobem przeżywania życia.

Pomyśl o sobie i swoich potrzebach – bardzo łatwo jest wychodzić naprzeciw potrzebom innych, a zapominać o swoich. Postaraj się spojrzeć na swoje życie z dystansem i dokładnie się mu przyjrzyj. Będziesz mógł wówczas podejmować decyzje w zakresie sfer życiowych, które napawają cię zadowoleniem jak i tych, które nie do końca ci odpowiadają.

Nie ma żadnych cudów w tym, że na koncie człowieka pojawiają się zrealizowane pragnienia zawodowe oraz osobiste – to tylko kwestia strategii, które pozwalają człowiekowi robić postępy. Wielu ludzi wierzy, że to szczęście decyduje o tym, czy ktoś realizuje własne potrzeby, staje się człowiekiem spełnionym. Tymczasem, co zaskakujące, o ileż więcej zaczynamy mieć szczęścia, gdy tylko nabieramy praktyki w tym czy owym, co wskazuje na to, że szczęście jest czynnikiem mniej istotnym niż nam się wydaje.

To prawda, że nie zawsze może nam się udać osiągnąć właśnie to, co sobie zamierzyliśmy. Jednak przy umiejętnym połączeniu własnych sprawności i kompetencji, pozytywnej postawy oraz gotowości na zmianę, na podejmowanie wyzwań dajemy sobie znacznie więcej szans na umiejętną realizację celów życiowych.
« powrót